užtikrinti

užtikrinti
užtìkrinti tr. Rtr, , NdŽ, ; L, Ser 1. tikinti, tvirtinti: Ir užtikrinusios, kad rūmuose tų šerelių nėra MPs. Radušis jai padėkojo, užtikrino, kad būsiąs atsargus ir kur nereikia nesirodysiąs . Kiekvienas žodis, pasakytas šiandien, turi būti užtikrintas mūsų darbu .
užtìkrintai adv.: Jo ramus balsas skambėjo tyliai, bet užtikrintai . Mūsų komanda pirmauja užtikrintai .Ser būti įsitikinusiam, tikėti, pasitikėti: Tėvas tai turi užsitìkrinęs, aš ne Lp. Neužsitìkrina, nešas su savim viską Krš. Tai ir tavę nebėr ko užsitikryt ant kėlimos Kp.
2. LL267, 330 garantuoti, laiduoti: Aš tau užtikrinu, kad tu pas ją niekad neprieisi! BsPIV232. Gatavas iš kailio išsinerti, bet tik uždirbtų ir vaikams laimę užtikrintų KrvP(Nm). Teisė į taiką turi būti užtikrinta visoms Europos tautoms . | refl. NdŽ. \ tikrinti; aptikrinti; atitikrinti; įtikrinti; ištikrinti; nutikrinti; patikrinti; pertikrinti; pritikrinti; sutikrinti; užtikrinti

Dictionary of the Lithuanian Language.

Игры ⚽ Нужен реферат?

Look at other dictionaries:

  • užtikrinti — užti̇̀krinti vksm. Užti̇̀krinti gaminių̃ kokýbę …   Bendrinės lietuvių kalbos žodyno antraštynas

  • įkeitimu ir (arba) hipoteka užtikrinti kreditoriaus reikalavimai — statusas Aprobuotas sritis įmonių restruktūrizavimas ir bankrotas apibrėžtis Įmonės kreditoriaus (įkaito turėtojo, hipotekos kreditoriaus) reikalavimai, kurių įvykdymas užtikrintas pagal hipotekos (įkeitimo) sandorį ar priverstinės hipotekos… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • įkeitimu ir (arba) hipoteka užtikrinti kreditoriaus reikalavimai — statusas Aprobuotas sritis įmonių restruktūrizavimas ir bankrotas apibrėžtis Pagal hipotekos (įkeitimo) sandorį ar priverstinės hipotekos (įkeitimo) pagrindu kreditoriaus (įkaito turėtojo, hipotekos kreditoriaus) įgyta teisė, jeigu įmonė neįvykdė …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • computer security — kompiuterių saugumas statusas T sritis informatika apibrėžtis Priemonės, leidžiančios apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimų ir užtikrinti jame saugomos informacijos konfidencialumą, neprieštaringumą ir prieinamumą. Didelėse sistemose, kurio saugomi …   Enciklopedinis kompiuterijos žodynas

  • kompiuterių saugumas — statusas T sritis informatika apibrėžtis Priemonės, leidžiančios apsaugoti kompiuterį nuo įsilaužimų ir užtikrinti jame saugomos informacijos konfidencialumą, neprieštaringumą ir prieinamumą. Didelėse sistemose, kurio saugomi finansiniai arba… …   Enciklopedinis kompiuterijos žodynas

  • laiduoti — 1 laiduoti, uoja, ãvo 1. tr., intr. FT užtikrinti, garantuoti kam ką: Tarybinė santvarka jiems laidavo taiką ir vaisingą darbą A.Vencl. Užstojo mane, savo žodžiu laidavo J.Avyž. Jei bus tau bėda, aš laiduoju, kad tave išgelbėsiu rš. Sakėsi… …   Dictionary of the Lithuanian Language

  • branduolinės energetikos objekto, branduolinių ir branduolinio kuro ciklo medžiagų fizinė sauga — statusas Aprobuotas sritis branduolinė energetika apibrėžtis Visuma teisinių, organizacinių ir techninių priemonių bei branduolinės energetikos objektą eksploatuojančios organizacijos ar kitą veiklą su branduolinėmis ir (arba) branduolinio kuro… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • oхрана государственной границы — valstybės sienos apsauga statusas Aprobuotas sritis valstybės sienos apsauga apibrėžtis Teisės aktų nustatytos priemonės, kuriomis siekiama: 1) išvengti neteisėtų valstybės sienos ženklinimo pakeitimų; 2) užtikrinti, kad fiziniai ir juridiniai… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • state border guard — valstybės sienos apsauga statusas Aprobuotas sritis valstybės sienos apsauga apibrėžtis Teisės aktų nustatytos priemonės, kuriomis siekiama: 1) išvengti neteisėtų valstybės sienos ženklinimo pakeitimų; 2) užtikrinti, kad fiziniai ir juridiniai… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • valstybės sienos apsauga — statusas Aprobuotas sritis valstybės sienos apsauga apibrėžtis Teisės aktų nustatytos priemonės, kuriomis siekiama: 1) išvengti neteisėtų valstybės sienos ženklinimo pakeitimų; 2) užtikrinti, kad fiziniai ir juridiniai asmenys laikytųsi valstybės …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”